Ziemassvētku pasākums

Ziemassvētku gaidīšana Izvaltas pamatskolā.

 

Ir atkal laiks,
kad sveces ienāk mājā-
ar Adventi tā pirmā,otrā, trešā,ceturtā.

Ir atkal laiks,
kad gaidām Ziemassvētkus,
to svēto brīnumu,
ko dziļi izjūt sirds
un prāts.
Klāt atkal laiks,
kad līdz ar sveču ziediem
plaukst mūsu dvēselēs

Gaišs svētlaimības prieks.

Ir taču sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tie ir īpaši svētki mums katram. Taču ir pavisam skaisti, ja arī šo svētku gaidīšanas laiku mēs izbaudam un novērtējam. Ko darīt un ko nedarīt, kā sakārtot savas domas un darbus.

Ir sācies Adventes laiks, tas ir saistīts ar diviem atslēgas vārdiem – gaidīšanu un atnākšanu. Arī ar mieru, klusumu un pārdomām.

Četras adventes sveces ir kā četri pakāpieni ceļā uz Ziemassvētkiem. Sveces gaisma, kas atspīd katru jaunu nedēļu. Adventam turpinoties vēsta par sagatavošanos laiku un svētku tuvošanos. Arī mūsu Izvaltas pamatskolā tie aizsākās ar lūgšanu. Adventam sākoties skolu apciemoja priesteris Rodions Doļa. Tā bija jauka tikšanās, saruna ar skolēniem. Iesvētīti bija arī skolas un klašu vainagi.

Gatavojoties Ziemassvētku pasākumam, skolā valdīja patīkama gaisotne, arī atbildība, jo bija jāpaspēj un jāizdara daudz. Vismaz mēs bijām apņēmušies šogad priecāties un gaidīt svētkus kā bērni – neviltoti un patiesi. Tāpēc vislabākais veids kā to izdarīt bija kopā darbošanās.  

Tā kā mūsu skola šogad iewguvusi jaunu, skaistu veidolu, pirms Ziemassvētkiem nolēmām tai pievērst īpašu uzmanību un padarīt to vēl daiļāku. Acis ir cilvēka dvēsele – mūsu skolai tie ir logi. Tie arī tika akcentēti. Katra stāva logus rotāja citi balti Ziemassvētku elementi – 1.stāvā eglītes ar sniega pikām, 2.stāvā eņģeļi, 3.stāvā mēnestiņš ar zvaigznītēm. Rotāšanā piedalījās gan skolēni, gan klašu un kabinetu vadītāji. Šis noformējums ļoti iepriecina visus garāmgājējus un Izvaltas iedzīvotājus. Katra klase rotāja arī savas klases pēc patikas.

Šī kopā darbošanās turpinājās arī pie skolas aktu zāles, skatuves, koridora, ārdurvju noformēšanas.

Un tad...Ziemassvētku pasākums klāt. Ar skaistām dziesmās, dejām, dzeju. Skolēnu uzstāšanās bija neviltoti patiesa, sirsnīga un skaista. Arī bez rūķiem neiztika. Tie bija dažādi – pavisam maziņi  - bērnudārza un lielāki – 7.klases rūķi. Mazie visnepacietīgāk gaidīja konfektes, lielie bija īpaši draiski. Tie lika minēt arī mīklas, varēja nopelnīt arī balvas.

Lai noticētu, ka Ziemassvētku vecītis eksistē, bija iesūtīts un noskatīts kopīgi video no Lapzemes. Tajā redzējām kā viņš ar rūķiem nenoguris ķeras pie dāvanu gatavošanas un pat sporto, lai nezaudētu formu un dzīvesprieku. Tagad nevienam vairs nebija šaubu – Ziemassvētku vecītim ir jāierodas. Un viņš bija klāt. Cik daudz dāvanu! Rūķiem vajadzēja papūlēties, lai palīdzētu tās atgādāt. Bet tās nopelnīt izrādījās nemaz nav tik viegli. Katram – lielam un mazam, bija jāpacenšas un jāatceras kā pavadīts šis gads, cik daudz labu darbu izdarīts, cik nedarbu un blēņu pastrādāts. Tā kā katrs gribēja dāvanas saņemt, nekas cits neatlika kā atzīties. Ziemassvētku vecītim bija pat jāpielieto buramvārdi, lai visi šie nedarbiņi un melnumiņi tiktu aizslaucīti.

Ar laba vēlējumiem mūs iepriecināja arī Izvaltas pagasta pārvaldes vadītāja Māra Miglāne un skolas direktore Zenta Gaveika.

 

Ziemassvētku gaidās pasakās nākam

Un Dieva vārdus saklausīt mākam.

-          Mēs ceram-

-          Mēs ticam-

-          Mēs mīlam-

Nāk Ziemassvētku laiks

Un zvaigzne dzimst

-          Tik spoža....

-          Tik karsta....

-          Tik vienīgā...

Lai atnes Jums laimi

Atnes Jums prieku, jaunas cerības sēj.

Pasākums bija izdevies. Skolas direktores vārdā paldies visiem skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem par paveikto, pagasta pārvaldes vadītājai par atbalstu un mūsu Ziemassvētku vecītim!

 

Vizuālās mākslas skolotāja

Ārija Misjune