Sporta un veselības diena

Beidzot atnāca ilgi gaidītās 22.Ziemas Olimpiskās spēles! Arī mūsu skolā turpinās tradīcija – Ziemas Olimpiskās spēles atzīmēt ar „Sporta un veselības dienu”. Četrus gadus atpakaļ, kad notika Ziemas Olimpiskās spēles Vankūverā, mēs nolēmām Sporta dienu atzīmēt pie Sargavas ezera. Toreiz laika apstākļi mūs lutināja. Bija daudz sniega un saulaina diena.

Šogad ilgi gaidītā sniega nebija, bet vai tad tas mūs varēja atturēt? Sargavas ezers bija aizsalis un mēs uz tā varējām rīkot dažādas stafetes. To jau nedēļu iepriekš pārbaudīja skolotāja Irēna Delvere. Bērnu drošība ir galvenais!

Pasākumam sākām gatavoties jau pirms laika. Ar skolēniem tika iepazīti tuvāk Ziemas Olimpisko spēļu sporta veidi, it sevišķi tie, kuros piedalīsies mūsu Latvijas sportisti. Protams, daudzus sportistus mēs vēl nepazīstam. Bet kurš tad nezina Sandi Ozoliņu, brāļus Dukurus, Haraldu Silovu un Andreju Rastorgujevu. Tos mēs visi ļoti labi zinām!

7.februāra diena sākās ar instruktāžu klasēs, kā arī audzinātājas vēlreiz ar skolēniem pārrunāja par 22.Ziemas Olimpiskajām spēlēm. Pēc tam 9.klasei tika dots uzdevums skolēnus sadalīt trīs grupās, tie bija lāči, zaķi un leopardi – Soču talismani. Skolēni vilka lozes, kurā talismana grupā viņi būs.

Sadaloties grupās skolēni minēja krustvārdu mīklu „Latvijas sportisti 22.Ziemas Olimpiskajās spēlēs”. Te gan gāja grūti! Jautājumi nebija no vieglajiem. Šeit skolēni varēja parādīt savas zināšanas gan par Latvijas sportistiem, gan par ziemas sporta veidiem.

Kad krustvārdu mīkla bija atrisināta, tad pienāca ilgi gaidītais gājiens uz Sargavas ezeru. Skolēniem tikt līdzi nebija iespējams. Pat mazie sākumskolas bērni to paveica pirms skolotājām, bet tie bija 1,5 kilometri.

Pie ezera mūs sagaidīja skolotājas ar iekurinātu ugunskuru un smaidu sejā. Nu varēja sākties stafetes pie Sargavas ezera. Pie skolotājām Ingas un Ligitas skolēni sacentās slidošanā uz ledus. Katram skolēnam kājās bija plastmasas pudeles, ar kurām viņi veikli izslidoja norādīto maršrutu. Protams, šeit bija vajadzīga ļoti laba līdzsvara izjūta. Par šādu slidošanu īpaši sajūsmināti bija sākumskolas skolēni.

Pie skolotājām Juzefas un Anitas skolēni izpildīja biatlona disciplīnu. Meta bumbiņas mērķi. Šeit vislabāk veicās 5.klases skolniecei Lāsmai – pieci trāpījumi no pieciem. Arī skolotājas izmēģināja savus spēkus šajā stafetē. Bet kur nu mums sacensties ar bērniem!

Bet pie Irēnas un Ārijas tika mesti lidojošie šķīvīši. Te vislabākos rezultātus parādīja Artis Donga, Vladislavs Spiridonovs un Madara – Vineta Stivriņa.

Protams, ka galvenā cīņa notika pie skolotāja Imanta – hokejs. Te nepārspējami bija 7.klases zēni.

Tad arī sekoja ilgi gaidītās pusdienas pie ugunskura. Pagasta šoferītis Jāzeps atveda pavārītes Veltu un Nadju, kuras skolēniem izdalīja garšīgās desiņas un karstu tēju. Paldies Jums! Jā, tās mēs patiešām bijām nopelnījuši! Ar pilniem vēderiem, smaidu sejā un noguruši mēs devāmies uz skolu.

Paldies par atbalstu skolas direktorei Zentai Gaveikai un atsaucību mūsu Santiņai Klusai, kā arī skolotājām Juzefai un Ingrīdai par atnesto inventāru pasākumam.

Gaidīsim 2018.gada 23.Ziemas Olimpiskās spēles un, protams, „Sporta un veselības dienu” mūsu skolā. Bet tagad turēsim īkšķus par mūsu sportistiem Sočos. Veiksmi viņiem!

Skolotāja Antoņina Bezina.

Skolēni sadalās grupās un min krustvārdu mīklas par 22.Ziemas Olimpiskajām spēlēm

Gājiens uz Sargavas ezeru

Hokejs

Sķīvīšu mešana

Slēpošana/slidošana

Biatlons - mešana mērķi

Pusdienas, ugunskurs, tēja