Seminārs "Mācies-Domā-Dari!"

 

23.aprīlī Izvaltas pamatskolas aktu zālē notika projekta "MĀCĀMIES UN DARĀM KOPĀ!" seminārs "Domā-Mācies-Dari!"

 

Seminārā piedalījās pedagogi, vecāki, skolas tehniskais personāls, Izvaltas pagasta pārvaldes darbinieki, Izvaltas pagasta iedzīvotāji, arī skolēni. Seminārs iesākās ar dalībnieku reģistrēšanos, kopīgu kafijas pauzi, pārrunām.

Sākoties semināram biedrības "Attīstībai" priekšsēdētāja I.Leikuma uzrunāja klātesošos dalībniekus, iepazīstināja ar lektori. Skolas direktore, kura bija atbildīga par semināra norisi arī pateicās, dalībniekiem par ierašanos un deva vārdu lektorei Ausmai Pastorei.

Turpinājumā Ausma aicināja dalībniekus atbildēt uz jautājumiem - nosaukt savu vārdu, ar ko nodarbojas lielāko dienas daļu un kāpec ir ieradušies. Atbildes bija visdažādākās, citi vēlējās vienkārši izrauties no ikdienas, nedaudz uz dažām stundām pamainīt vidi sev apkārt, dalīties savās domās un idejās. Ienākot zālē daži jau bija pamanījuši uz sienām uzlīmētas atziņas, sakāmvārdus, kas dažiem dalībniekiem ikdienas rūpēs lika padomāt arī par kaut ko pozitīvi un vienkārši tajā brīdī izlasīt un sajusties labi.

Dalībnieki ar interesi klausījās lektores teiktajā, jo tas ko viņa stāstīja bija visiem vienkāršā un saprotamā valodā. Nevienam nelikās, ka tas ir kaut kas neizprotams un sarežģīts.

Strādājot grupās dalībjieki kopīgi lēma un rakstīja, kuras ir tās lietas, kas ir nepieciešamas veiksmīgai sadarbībai. Dalībnieku daudz, bet tomēr domas visai līdzīgas, jo visi saprot, ka piem., bez cieņas, sapratnes, kompromisiem sadarbība ne pa visam nav iespējama.

Arī skolēniem bija interesanti, viņi guva jaunu pieredzi, uzzināja paši praksē, ko nozīmē seminārs. Un  lai notikta sadarbība nav nepieciešama liela dzīves pieredze, jo sadarbība notiek skolā katru dienu starp skolēniem un skolotāju.

Tika runāts arī par to, ko sabiedrība gan kopumā, gan katrs personīgi var darīt, lai pasaule kļūtu labāka. Kādas ir videi draudzīgas rīcības, jāpievērš uzmanība tam, ko mēs ēdam, ko pērkam, tas viss ietekmē gan mūs pašus, gan visu pasauli kopumā.

Laiks ritēja tik ātri, jo semināra dalībnieki bija ieinteresēti, noslēgumā pateicās par brīnišķīgi pavadīto laiku, sev gūtajām atziņām, domām, dalīšanos pieredzē. Katrs bija gandarīts un saņēma apliecinājumu par piedalīšanos seminārā. Paldies lektorei Ausmai Pastorei par interesanto semināru, gudrajām domām. Paldies biedrībai "Attīstība" par iespēju izrauties no ikdienas, sastapt citus cilvēkus sev apkārt, kopīgi darboties.

Izvaltas pamatskola