Rūķu darbošanās

                                 Rūķu darbošanās Izvaltā.

 

    Maza, balta sniega sega mijas ar lietus lāsīšu mirdzumu un Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sācies.

 

Veidu un iespēju kā gaidīt svētkus un radīt sevī svētku noskaņojumu ir daudz, viss atkarīgs no pašu vēlmes un radošās izdomas, taču skaidrs ir viens, ja svētkus negaidīsim un tiem negatavosimies, svētki tieši mums nepienāks.

  Mūsu Izvaltiņā ir vērušās "Rūķu namiņa" durvis. Te visus sagaida rosīga Rūķu - skolotāju komanda. Ikkatru mazo rūķi  gaida aktīva līdzdarbošanās, labestība un gandarījums par iemācīto un paveikto.

  Rūķu namiņš savu darbošanos ir iesācis laicīgi. Pirms Adventes sākās spraiga rosīšanās, jo kā lai zina, kad Ziemassvētku brīnums atnāks? Pirmais lielais darbs - Adventes kalendāra izgatavošana. Adventes kalendārs slēpjas Ziemassvētku vecīša bārdā, kur katram ikdienu ir jāpastrādā - jāieraksta datums.

 Ar katru nedēļu mēs iededzam jaunu gaismas stariņu, kas ienes vairāk gaismas un vairāk prieka. Ik nedēļu arī "Rūķu namiņā" notiek jaunas aktivitātes.

  Kas tie par svētkiem, ja nav rotājumu? Kāds azarts pārņēma katru mazo rūķi, kad sākās virteņu veidošana. Gluži kā "Formulas" sacensībās, kuram tad tā būs garāka. Tagad visas virtenes rotā skolas telpas, radot ziemīgu svētku noskaņu.

  Nekas nav labāks par - ar paša rokām un mīlestību gatavots apsveikums. Rūķēnu galvas rotāja cepures un tapa cimdiņveida apsveikumi saviem mīļajiem. Tie bija tik krāsaini! Paverot tos, parādījās 2015. gada simbols - kaziņa.

  Kas par noslēpumu rūķēnus sagaidīja pēdējā Adventes nedēļā, to atliek tikai uzminēt?

Krāsnī sprēgā liesmiņas,

Garšīgas būs kūciņas!

Cik brūnas, mīļas, kraukšķīgas,

Tās ir.............

Jā, piparkūciņas!

  Rūķi, konditori, mices galvā uzlikuši, piedurknes uzrotījuši, uzsāka darbu. Eglītes, pusmēnestiņi, zvaigznītes un cita veida formiņas bija sabirušas uz piparkūku mīklas. Gluži pēc burvju mājiena piparkūku silueti jau bija cepeškrāsnī, no kurienes tie iznāca gaiši brūni. Bērnu priecīgās actiņas steidzās saskatīt savējo. Mikseris veica savus brīnumdarbus. Piparkūku virsas ietērpās svētku rotā, to smarža piepildīja skolas gaiteņus. Arī piparkūkas garšoja jo īpaši, jo tās  bija pašu rokām veidotas un dekorētas. Katram sirdī ienāca Ziemassvētku gars. "Svētkiem esam gatavi!" skanēja bērnu gavilēs.

  Patiess prieks par paveikto! Paldies visiem, kuri atnāca, piedalījās,  palīdzēja un atbalstīja.

  Ziemassvētkos un Jaunajā gadā lai ikkatru pārņem domas par gaismu sevī, labiem darbiem un rodas vēlēšanās iepriecināt citus!

 

Lielo Rūķu vārdā skolotāja Ligita Stivriņa.