Ciemos pie ugunsdzēsējiem.

Ciemos pie ugunsdzēsējiem.

 

  Ugunsdzēsējs - cilvēks, kuram piemīt vīrišķība, drosme, spēks, pašpārliecinātība un daudzas citas īpašības. Par to Izvaltas pamatskolas 4., 6. klases skolēni un klases audzinātājas pārliecinājās viesojoties 18. maijā VUGD Krāslavas nodaļas kolektīvā.

  Mūs sagaidīja smaidīgi puiši - ugunsdzēsēju brigāde ar optimistisku gidu priekšgalā O. Dilbu. Vienkāršā, saprotamā valodā tika ieskicēta ugunsdzēsēju ikdiena.

Uzzinājām par ugunsdzēsēju dienestu, par glābēju darba pienākumiem un saņēmām atbildes uz saviem jautājumiem.

  Skolēniem bija iespēja ne tikai redzēt VUGD tehniku, paraugdemonstrējumus, bet arī izjust darba instrumentu smagumu, aptaustīt un piemērīt glābēju ekipējumu, apskatīt vadības pulti un atpūtas telpas. Mums par godu atskanēja arī ugunsdzēsēju signāls, bet ugunsdzēsēju brigādes puišiem tas ir trauksmes signāls, kurš vienam otram no glābējiem lika sarosīties.

   Sveicot VUGD 150. dzimšanas dienā un kā pateicību par sarežģīto darbu, palīdzību dažādās dzīves situācijās skolēni dāvāja savus pašdarinātos darbus, zīmējumus, laba vēlējumus.

  Gandarījums un prieks par redzēto, to visu varēja saklausīt skolēnu sarunās. Ne vienam vien lika padomāt, vai es dienās arī varētu kļūt par ugunsdzēsēju?

   Paldies par jauko uzņemšanu. Paldies Izvaltas pagasta pašpārvaldei par doto iespēju apmeklēt VUGD.